فایبر سمنت یا سمنت برد  نانو دبکو  
تخته هایی  از جنس سیمان غیر آزبستی است که در ضخامت های ۶ تا ۲۴ میلیمتر  و در شکلهای صاف ( فلت ) یا موجدار ( شبیه ایرانیت ) و یا  با طرح چوب تولید وارائه میگردد
از مزایای این نوع نمای خارجی یا داخلی
نسوز بودن
فوق سبک
ضدآب بودن
امکان تنوع رنگ تا 16 هزار فام
و...
است که درهیچیک از دیگر نماهای ساختمانی اعم از آجر و سنگ و کامپوزیت وجود ندارد

سازه ال اس اف LSF نیز با قابلیت های بسیار زیاد از جمله سبک ، درای وال ، قابلیت جابجایی، ۱۰۰درصد ایمن و ضدزلزله ،

علاوه بر تولید فایبرسمنت نانو  و سازه ال اس اف ، پروفیلهای مخصوص سمنت برد که سه نوع  پروفیل M V A  میباشد حیز توسط دبکو تولید میگردد و اجرای این سازه و مصالح نیز توسط اکیپ های مختلف اجرایی دبکو با بالاترین کیفیت و هزینه مناسب انجام میگردد


سمنت برد
سمنت بورد
فایبرسمنت
ایرانیت
باورس
شرا
سمیر
ال اس اف
درای وال
سمنت برد
استانداردترین
ضدآتش ترین
سبک ترین
و زیباترین نما (  تنوع  16 هزار رنگ )
 و با طرح های  چوب ، موجدار ، ساده و ....

 پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت بورد) صفحات پیش ساخته سیمانی هستند که خواص مکانیکی آنها با استفاده از سیلیس و الیاف سلولزی بهبود یافته است .

 الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما شده و از بروز عیوب مختلف همچون ترک خوردگی و اعوجاج جلوگیری می کند.

دستور العمل نصب صفحات سیمانی الیاف دار ( فایبر سمنت برد)

۱-  زیر سازی فلزی

اجرای المانهای عمودی ( وال پست ) از قوطی ۸۰*۴۰: به جهت اینکه در اغلب پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ی نما تیرهای طبقات می باشد ، جهت تامین اتصال المانهای افقی در سرتاسر نما از وال پست  استفاده می شود و چون بار تمام نما به این سازه منتقل می گردد ، از قوطی ۸۰*۴۰ و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از المان مناسب استفاده می گردد .

٫  زیر سازی گالوانیزه

پروفیل گالوانیزه  M  : این پروفیل  از ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و برای کنترل تغییرات ابعادی پنل های سیمانی که بر اثر تغییرات دما و رطوبت پدید می آیند ، استفاده می گردد. این پروفیل در محل قرا گرفت دو

پنل سمنت برد در کنار هم استفاده میگردد . در صورت استفاده از این پروفیل ، درز بین پنل های سیمانی به صورت نمایان باقی خواهد ماند که برای پوشش این درز ، می توان از پروفیل گالوانیزهA استفاده نمود. این پروفیل از قسمت وسط و تنها با یک پیچ به زیر سازی فلزی متصل میگردد .

پروفیل گالوانیزه V  : این پروفیل  از ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و همراه با پروفیل گالوانیزه M در زیرسازی نمای فایبرسمنت مدولار و سایدینگ استفاده میشود. با توجه به اینکه قیمت این سازه به طور چشمگیری از پروفیلM کمتر است ، استفاده از این پروفیل موجب کاهش هزینه زیرسازی خواهد شد. این پروفیل از دو طرف و توسط دو پیچ به زیر سازی فلزی متصل میگردد .

نصب سمنت برد

اجرای عایق ضد رطوبت نانو روی سمنت برد   :صفحات سیمانی الیاف دار ( سمنت برد ) به لحاظ اینکه از عمدتا  از سیمان ساخته شده اند ذاتاً با محیط مرطوب و آب سازگاری خوبی دارند ، اما به دلیل وجود الیاف سلولزی در ترکیب آنها و خاصیت جذب آب بالای این مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقیم و چه به وسیله بخار و رطوبت موجود در هوا ) منبسط و در هنگام خشک شدن منقبض می شوند و تنش های ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی محل اتصال ( محل پیچها ) نما را دچار مشکل خواهد نمود . برای جلوگیری از این موضوع عایق نانو  مخصوص پشت و  روی پنل این وظیفه را انجام میدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود .

برش در ابعاد مشخص : برش صفحات سیمانی الیاف دار بایستی به وسیله دستگاه میز برش انجام شود تا از غیر گونیا شدن و ناصاف شدن محل برش جلوگیری گردد . از برش توسط دستگاه سنگ فرز خودداری گردد . تیغه های گراینت بر جهت برش این محصول مناسب بوده و از صفحات دیگر برای برش نمی توان استفاده کرد .

 فایبرسمنت برد ها با چگالی ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب در فضای بیرونی ساختمان و به عنوان پوشش استفاده می شوند. با توجه به مقاومت این محصول در برابر رطوبت، آتش و شرایط جوی و همچنین با در نظر گرفتن شاخص های جذب صوت و انتقال حرارت،

این محصول می تواند جایگاه ویژه ایی در سیستم نما های خشک داشته باشد . با توجه به اینکه سطح نمای اجرا شده با این محصول بسیار صاف و عاری از هزگونه موج و ناهمواری است ، به عنوان سطح نهایی در نظر گرفته شده و با اجرای رنگ های مخصوص و حتی پوشش های PVC   و HPL  امکان ارئه نما های متنوع از لحاظ طیف رنگ و بافت  را دارا می باشد .


  نمای پوششی سازهای سبک  :  در سازه هایی که ساختار کلی بنا به وسیله المانهای چوبی و یا پروفیل گالوانیزه سرد نورد  ( LSF ) ساخته می شوند ، به دلیل ساختار سبک و خشک از مصالح بنایی برای پوشش نما و دیورا در آنها کمتر استفاده شده و پوشش قاب های فریم شده به وسیله انواع صفحات پیش ساخته سبک صورت می پذیرد . فایبرسمنت بردها به دلیل داشتن خواص مکانیکی و اقلیمی مناسب یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش های بیرونی این سیستم ساختمانی هستند .

   کاربرد های خاص : صفحات سیمانی الیاف دار به دلیل داشتن خواصی چون برش پذیری بسیار مناسب ، خم پذیری ، سوراخ شدن و .. میتواند در مصارف خاصی جهت براورده کردن خواست طراحان و معاران مورد استفاده قرار گیرد و در رقابت با مصالح مشابهی مانند چوب ، به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و حریق و شرایط جوی دارای مزایای بیشتری است .

به طور کلی سمنت برد را میتوان در سقف کاذب ، نمای داخلی ، نمای خارجی ، دیوارهای جداکننده ، کف ، دیوارهای ضدحریق و … بکار برد .

با توجه به مقاومت خمشی قابل توجه،پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت بورد) دارای عملکردی بسیار عالی در نمای بیرونی و داخلی، دیوارهای داخلی و خارجی و پوشش سقف و کف ساختمانها هستند .

  پنل های سیمانی الیاف دارای مقاومت بالائی در مقابل آتش سوزی داشته و عایق های صوتی و حرارتی و همچنین عایق رطوبتی مناسبی هستند. این پنل ها درمقایسه با کلیه محصولات مشابه ، مقاومت بیشتری دربرابرجذب و عبور رطوبت از خود نشان می دهند .اگرچه در حالت غوطه وری ، آب زیادی به خود جذب می کنند و مقاومت خمشی آن ها کاهش پیدا می کند ، اما بعد از خشک شدن بدون تغییر در ابعاد ، مقاومت خمشی اولیه را بدست می آورند. استفاده از این محصول می تواند نقش قابل توجهی در کاهش مصرف انرژی و آلودگی صوتی در ساختمان ها داشته باشد .

پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت بورد) صفحات پیش ساخته سیمانی هستند که خواص مکانیکی آنها با استفاده از سیلیس و الیاف سلولزی بهبود یافته است .

 الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما شده و از بروز عیوب مختلف همچون ترک خوردگی و اعوجاج جلوگیری می کند.

با توجه به مقاومت خمشی قابل توجه،پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت بورد) دارای عملکردی بسیار عالی در نمای بیرونی و داخلی، دیوارهای داخلی و خارجی و پوشش سقف و کف ساختمانها هستند .

پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت بورد) در مقابل اشعه خورشید و همچنین شرایط سخت جوی (دمای بالا و بخصوص دمای زیر صفر)  دوام بسیار بالایی دارند . همین امر باعث شده است که برای استفاده از آن در پوشش نمای ساختمان ، مانند محصولات مشابه از جمله سیستم درای وال، محدودیتی بوجود نیاید

مبلغ (تومان) عنوان
60000 سمنت برد طرح چوب (سایدینگ)

اطلاعات مشتری
نام و نام خانوادگی :
تلفن تماس :
ایمیل:
آدرس و کد پستی:
توضیحات :